Skiklub Písek zahájil tréninky na sněhu

Mladé naděje oddílu sjezdového lyžovaní absolvovaly v termínu 16.11.-21.11. pětidenní soustředění na vysoko položeném (3.100 m n.m.) ledovci Kaunertal v Rakousku poblíž italských hranic. Po mnoha týdnech suché přípravy, kdy děti trénovaly v tělocvičně nebo venku na in-line bruslích se konečně mohly jejich lyže zakousnout do sněhu. Bylo to již druhé soustředění na ledovci, ale na prvním, které proběhlo v říjnu na Stubai, oddílu nepřálo počasí a silný vichr několik dní nedovolil toto populární lyžařské středisko otevřít. I přesto byly zde strávené dny efektivně využity na fyzickou přípravu, výkladu pravidel a teorie lyžování, videoprojekce ukázky technik atd. Při druhém soustředění již bylo počasí ideální, dostatek sněhu a mrazivé počasí umožnilo kvalitní dvoufázové tréninky jak ve volných jízdách, tak v branách. Fyzická kondice se ještě pilovala v podvečerních výklusech a místním bazénu, večer každý den proběhl videorozbor jízd každého závodníka.

Další tréninky budou v nejbližších dnech probíhat v nedalekých rakouských střediscích Hochficht nebo Hinterstoder, dle sněhových podmínek. Netrpělivě lyžaři čekají na zprovoznění svahu na Hradišti, kde se nyní finišuje se stavebními pracemi. Závodníci se tak budou moci připravovat intenzívněji a kvalitněji, než doposud, protože odpadne více než hodinové dojíždění několikrát týdně na tréninky do šumavských středisek ať již na Zadov nebo německý Mitterdorf. Po zprovoznění svahu připravuje oddíl otevřené tréninky, kde veřejnost uvidí, jak probíhá příprava píseckých nadějí v tomto krásném, ale náročném sportu. Dovolujme si také všechny čtenáře pozvat na závod, který pořádá oddíl Skiklub Písek v obřím slalomu a slalomu. Tento proběhne první lednovou nedělí 6.1.2019 od 10h v německém Mitterdorfu na černé sjezdovce. Toto středisko (cca 1h 20min jízdy z Písku, za Strážným) hostilo námi pořádaný závod již v uplynulé sezoně a zúčastnilo se jej přes osmdesát dětí z jižních, západních a severních Čech. V nabité konkurenci se naše děti neztratily, a proto přijďte povzbudit naše závodníky! Bližší informace o závodě a dalších akcích klubu najdete na www.skiklub.cz nebo Facebooku, zajímavé fotky můžete vidět i na našem Instagramu #skiklubpisek.

Napsat komentář